Kołysanki – towarzyszą nam już od zawsze, wprowadzając w świat bliskości, języka, muzyki i śpiewu. Kołysanki będą potrzebne jeszcze dziesiątkom pokoleń na całym świecie. Kołysanki, to także ruch, delikatność, czułość i bezpieczeństwo... To właśnie dlatego kołysanki są tak wspaniałe!
Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy zajmują się dziećmi (także tymi w brzuszkach), ale także do tych zupełnie nieaktywnych w tej kwestii, którzy po prostu chcą rozwinąć swoje możliwości wokalne. Nasze śpiewanie przyda się nie tylko nam – uczestnikom warsztatów – ale także tym kołysanym, a zatem jeśli chcecie to możecie przybyć z dziećmi… w każdym wieku
DLACZEGO KOŁYSANKI?
- kołysanki są idealnym materiałem do pracy z głosem w zgodzie z jego naturalnymi możliwościami – czyli by śpiewać „tak jak się mówi”
- dzięki ćwiczeniom oraz samym kołysankom postaramy się zaśpiewać w sposób naturalny dla każdego głosu
- kołysanki są też uspokajające… nie tylko dla dzieci! Więc jeśli potrzebujecie chwili wytchnienia, znajdziecie je podczas śpiewania kołysanek
- kołysanki ludowe są po prostu piękne! Dlatego chcemy i Wam pokazać bogactwo naszych ludowych pieśni
PROWADZĄCE
Iga Fedak – etnolog, etnomuzykolog, instruktorka tańca ludowego. Mama dwuletniego Ignasia. Na co dzień gra na bębenku i śpiewa muzykę ludową w rodzinnym zespole Kapela Fedaków oraz uczy tańców tradycyjnych w katowickiej Akademii Muzycznej.
Agnieszka Szromek – muzyk, nauczyciel śpiewu. Mama Michała, Mateusza i Maćka. Na co dzień prowadzi zajęcia wokalne w Akademickim Zespole Tańca Politechniki Śląskiej „Dąbrowiacy” oraz zajęcia umuzykalniające dla dzieci w NOSPR.
Magdalena Szuścik – instruktorka śpiewu. Mama Baltazara i Klary. Prowadzi zajęcia śpiewu ludowego w AZT „Dąbrowiacy”, współtworzy Grupę Wokalną Zora, która wykonuje środkowoeuropejskie pieśni ludowe a capella.
KIEDY?
Zapraszamy w sobotę 1 lutego 2019 w godzinach 10:30–12:00.
Interesuje Cię ta tematyka? Zapraszamy na naszą stronę: https://www.facebook.com/lulilaj.muzykaoddziecka/
fot. Olga Wazowska